TMURA_ICON_3

איך להגיע לאיזון הורמונלי, ווסת תקינה שמגיעה מדי חודש, כזו שמאפשרת לך להרגיש טוב עם הגוף

מבלי להיות תלויה בגלולות

מה המצב כרגע?

הווסת לא סדירה ולפעמים נעדרת להרבה זמן.

קשה לדעת אם יש ביוץ כל חודש אבל מה שכן, ניתן לשים לב לשיעור יתר/פצעים שמופיעים באזורים לא רגילים. הרבה פעמים זה גורם להרגשה לא נעימה, והמודעות לזה כל הזמן לא עוזרת יותר מדי לתחושת הביטחון.

בינתיים העונה האידיאלית היא חורף בגלל הצעיף שמכסה, ומבחינתך לקורונה יש גם צדדים טובים כדי להסתיר את מה שצריך.. "אפשר אולי להמשיך ללכת עם מסכה גם אחרי שהיא תיגמר? " 🙂

הקוסמטיקאית אומרת שצריך להגיע כל חודש כדי להקל על המצב  ומעוררת כל פעם מחדש את השאלה, האם באמת אצטרך להיות תלויה בזה כל החיים?

הרופא אומר שזה קורה בגלל תופעה שנקראת שחלות פוליציסטיות והטיפול המוצע הוא גלולות שיכולות לעקוף את הבעיה אבל הרבה נשים לא חיות עם הפתרון הזה בשלום, הן לא מסתפקות בעקיפת הבעיה, אלא רוצות פתרון אמיתי, לא פלסטר. 

יחד עם הכל, מתעורר גם חשש אמיתי לגבי הסיכוי כרגע או בעתיד להיכנס להריון. כשנק' ההנחה היא שאף אחת לא רוצה להגיע למצב שאולי תצטרך טיפולי פוריות, כולן רוצות שהכניסה להריון תהיה טבעית, ספונטנית, מבלי להתחיל לתזמן את זה עם זריקות והורמונים.

יותר מהכל, עולה השאלה למה הגוף לא עובד כמו שצריך בעצמו ואיך ניתן לפתור את המצב באמת. 

דבר ראשון שחשוב לדעת:

לא נולדים עם זה מלכתחילה.

זהו סינדרום שמבטא חוסר איזון.

יש אמנם מרכיב גנטי לתסמונת אבל עם אורח חיים נכון הוא לא חייב להתבטא.

אצל 80% אחוז מהנשים הסינדרום הזה יכול להתאזן ולאפשר איכות חיים טובה ובריאה יותר.

שחלות פוליציסטיות זו לא מחלה

אז איך עושים את זה נכון?

כל אשה היא מיוחדת

וצריכה להתייחס לעצמה ככזו.

בשום אופן לא להגיע למסקנות על עצמה דרך סיפורים דומים ששמעה אצל אחרות.

למה לא? כי חשוב להבין ששחלות פוליציסטיות הן סימפטום שצריך להבין מה גורם להופעה שלהן. אצל כל אחת זה יכול להיגרם מסיבה אחרת, זוכרת את תסמונת קצה ההר? יש כאלו שלא מצליחות לעלות לפסגה כי אין להן נעליים מספיק טובות ולעומת זאת, יש כאלה שלא מצוידות במספיק אוכל ושתיה.​

השילוש הקדוש

דיקור, צמחי מרפא ותזונה במקביל ולאורך זמן!

הניסיון הקליני מראה ששילוב של כל הנ"ל באופן קבוע ולאורך זמן מוגדר, יכול לשפר ואף לפתור לגמרי את השיבושים במחזור החודשי ולאפשר כניסה טבעית להריון, מה שממקסם את פטונציאל הריפוי של הגוף.

השאירי לי פרטים כאן ונתאם שיחה

דיקור

מחקר שנעשה בין 2009 ל 2010 בדק את השפעת הדיקור על נשים פוליציסטיות שטופלו פעמיים בשבוע באמצעות דיקור. הקבוצה השניה לא טופלה בדיקור אבל היתה מצויה באותם התנאים כמו קבוצת הדיקור. לאחר כ- 14 שבועות תדירות הביוץ בקרב קבוצת הדיקור גדלה ונמדד שיפור ברמת ערכי הגלוקוז בדם ומדד התנגודת לאינסולין (HOMA)

צמחי מרפא

ברפואה הסינית צמחי מרפא ניתנים כפורמולה משולבת עם כמה צמחים ולא כצמח בודד.
צמחי המרפא הם חומרים פעילים שמשפיעים על המערכת המטבולית והציר ההורמונלי.  לכן, הם ניתנים בהתאמה אישית לאחר אבחון ולא באופן גורף לכולן.

פורמולת צמחים שניתנת לפוליציסטית א' לאו דווקא תהיה נכונה עבור פוליציסטית ב'.  שיח אברהם לצורך הדוגמה הוא צמח בודד שגורם להנעה של דם ברחם. במקרה של אשה שהווסת שלה לא מגיעה בגלל רקע של חוסר דם וחולשה, ההנעה הזו רק תגרום לגוף להיכנס למגננה ולא תשיג את התוצאה.

לכן שיח אברהם עובד על חלק מהנשים ועל חלקן לא. מה שנדרש, זה לדייק את האבחנה ולהבין מה הצורך של הגוף ולפי זה להתאים פורמולת צמחים הומוגנית ומאוזנת.

תזונה

בעבר, שחלות פוליציסטיות היו נחשבות לבעיה אנדוקרינולוגית אך בשנים האחרונות מבינים שהסיבה המרכזית לשחלות פוליציסטיות היא יותר מטבולית ומתבטאת ברמות גבוהות של אינסולין בדם. זה קורה מכיוון שקולטני הסוכר לא קולטים את הסוכר באופן מיטבי ולא מכניסים אותו לתאים ולכן כל עוד הסוכר נשאר בדם יש הפרשה מוגברת של אינסולין ונמצא שרמתו בדם גבוהה. תופעה זו נקראת היפראינסולינמיה.

היפראינסולינמיה גורמת ל 2 מצבים עיקריים:

רמות גבוהות של אנדרוגנים (ההורמונים שגורמים לאקנה ושיעור)

לפעילות נמוכה של SHBG שהוא ההורמון שקושר את הטסטוסטרון בדם ולא מאפשר לו להסתובב חופשי ולהתבטא. תזונה עם ערכי סוכר גבוהים מגבירה את ההיפראינסולנמיה ולכן אינה טובה לנשים עם שחלות פוליציסטיות.

מזונות עם ערכי סוכר (ערך גליקמי) גבוה הם:

דגנים (חיטה, שעורה, שיבולת שועל, שיפון וכוסמת)

סוכר

מחקר שנעשה על נשים פוליציסטיות בהקשר של תזונה עם ערך גליקמי נמוך
והקפדה על ארוחת בוקר גדולה הציג שיפור אדיר במדדים:

95%

מהנשים התחילו לקבל ווסת באופן סדיר

56%

מהנשים הראו שיפור ברמת התנגדות לאינסולין

95%

מהנשים הראו שיפור ברמת הטסטוסטרון החופשי בדם

למה דווקא שילוב הנ"ל יעזור לך להגיע לתוצאות יותר ממה שניסית?

אופן הסקת המסקנות לגבי מחלות בעולם המערבי מתבצע דרך חשיבה שהיא מאד ליניארית,  שחלות פוליציסטיות הן הבעיה וברפואה הסינית החשיבה היא יותר הוליסטית ולכן שחלות פוליציסטיות הן סימפטום או ביטוי לבעיה יותר עמוקה בדינמיקה של מערכות הגוף.

רק בשנים האחרונות התפיסה מעט השתנתה והגישה היא יותר ללכת למקום של 'רפואה מותאמת אישית' כי זה אפקטיבי ומדויק יותר עבור המטופלים.

הגישה ההוליסטית של הרפואה הסינית מאפשרת לי כמטפלת להבין היכן הכשל שגורם לגוף לבטא את הבעיה כפי שהיא מתבטאת ולתת מענה שהוא יותר הוליסטי ובעל סיכויי הצלחה טובים יותר, מאשר להתמקד בכלי טיפול אחד.

הניסיון הקליני מראה ששילוב של כל הנ"ל באופן קבוע ולאורך זמן מוגדר, יכול לשפר ואף לפתור לגמרי את השיבושים בביוץ והמחזור החודשי ולאפשר כניסה טבעית להריון. 

מה יקרה אחרי התהליך?

ווסת סדירה וביוץ תקין.

להרגיש טוב עם הגוף, להתחבר לאישה שבך.

להיות יותר מודעת לגבי התזונה ואיזה אוכל נעים וטוב לך.

לחוש את החופש להסתובב בשמש, בלי הלחץ של מה רואים ומה לא.

להרגיש יותר בטחון וקלות בקבלת ההחלטה להיכנס להריון כי סביר להניח שזה יצליח.

התוכנית השלמה לטיפול בשחלות פוליציסטיות

תוכנית ליווי אישית יד ביד, שעוזרת לנשים להגיע למחזוריות טבעית ואיזון הורמונלי, בלי החובה להיות תלויה בגלולות, טיפולי פוריות או טיפולים קוסמטיים לעד, תוך כדי מתן כלים שיסייעו לשמור על האיזון הזה לאורך זמן.

התוכנית השלמה לטיפול בשחלות פוליציסטיות אורכת כ-3 חודשים במהלכם נרצה לראות שיש מגמת שיפור והמצב מתקדם.

על מנת להבין האם התהליך יכול להתאים עבורך, נתחיל מפגישה ראשונית המורכבת מ 3 שלבים:

נעים להכיר

בפגישת האבחון נכיר לעומק ונבחן את הבעיה כפי שהיא באה לידי ביטוי במקרה שלך.

היכרות מעמיקה עם אורח החיים שלך תסייע לי להבין את החוזקות והחולשות של הגוף לפי הראיה של הרפואה הסינית.

הסיבה לבעיה יכולה "לשבת" על משהו אחר אצל כל אחת ואחת, למרות שהאבחנה הסופית היא "שחלות פוליציסטיות". זהו החלק הכי חשוב בדרך לפתרון מכיוון שעליו מתבסס כל המשך הטיפול. 

פגישת האבחון כוללת תשאול, בדיקת דופק, לשון וקביעת אבחנה.

צ'יל אאוט

לאחר האבחון ניגש לחלק המעשי של הטיפול בו תהיה לך את ההזדמנות לחוות ולהרגיש איך הכל באמת קורה. 

הטיפול בדרך כלל מתחיל בכמה דקות של טוינא- עיסוי סיני על הבגדים וממשיך בדיקור באמצעות מחטים דקות מאד וחד פעמיות.

הדיקור מתבצע לאורך נק' שונות בגוף. 

עם הפנים קדימה

במידה ואת מתאימה ומעוניינת להיכנס לתהליך טיפולי מעמיק ואמיתי אני אציג בפניך את התוכנית השלמה לטיפול בשחלות פוליציסטיות באמצעות דיקור צמחי מרפא ותזונה.

יחד נבנה אסטרטגיה טיפולית, נחליט לגבי תדירות המפגשים והכלים שיהוו חלק בטיפול. יכול להיות שהמסקנה במהלך הפגישה תהיה, שיש צורך בשילוב של דיקור וצמחי מרפא יחד, כדי להגיע לפתרון ויכול להיות שיידרש גם שינוי תזונתי על מנת להגיע למטרה. 

הפרטים הטכניים 🙂

פגישת אבחון

פגישת איבחון אורכת שעה וחצי - שעתיים.
היא כוללת תשאול, בדיקת דופק, לשון, טיפול נסיוני ראשוני והתאמת תוכנית טיפול להמשך.

איפה?

הקליניקה נמצאת בכיכר מילנו,
תל אביב

שעות קבלה

ימים א, ב, ג, ה בשעות 14:00 - 08:00
ימי ב' 18:00 - 16:00

כמה זה עולה לי?

מחיר פגישת אבחון: 300 ₪

השאירי לי פרטים כאן ונתאם שיחה

מי אני?

אני חני חובל, בת 34 מתל אביב ובעלים של קליניקת תמורה לנשים. בעבודה שלי בקליניקה, אני עוזרת לנשים עם שחלות פוליציסטיות להגיע לאיזון הורמונלי, באמצעות הכלים של הרפואה הסינית.

הבחירה שלי לטפל בנושא של שחלות פוליציסטיות, היא בעיקר דרך החוויה האישית שלי. כמי שסבלה בעצמה מהענין מגיל הנערות עד שנות ה 20 המאוחרות, זכור לי היטב היום שבו הצטרפתי לאמא שלי לפגישה שגרתית עם הגינקולוגית שלה, שלא הייתה מיועדת בכלל עבורי. היא הסתכלה עלי אמרה, "אני רוצה לבדוק אצלך כמה דברים" ושלחה אותי לבדיקות דם שכמובן לא יצאו תקינות.

מעבר לאמירה של "ההורמונים שלך מאוד גבוהים, את צריכה לקחת גלולות" הרופאה לא אמרה יותר מדי. ואני נערה בת 14,לא באמת הבנתי מה זה אומר שההורמונים שלי גבוהים ולמה בעצם זה קורה דווקא אצלי אבל התחלתי בכל אופן לקחת גלולות עוד שנים ארוכות לאחר מכן.

תוך 3 חודשים עליתי סביב 15 קילו והתמודדתי עם שיעור יתר נוראי שפגע מאוד בביטחון העצמי והמורל שלי. שנים מאוחר יותר עם הלמידה הבנתי בדיעבד שמדובר בשחלות פוליציסטיות.

ככל שיותר העמקתי את לימודיי והמשכתי לסבול מהתסמונת הבנתי שאני זקוקה לפתרון אמיתי שיפתור את חוסר האיזון ההורמונלי מלכתחילה ויוציא אותי מהמעגל של גלולות וטיפולי לייזר. החלטתי לטפל בעצמי בכלים של הרפואה הסינית. 

זה היה תהליך ארוך של כמעט חצי שנה אבל הגוף שלי הבריא והכל התאזן. היום אני נהנית לומר שאני פוליציסטית לשעבר 🙂

את עולם הרפואה הסינית אני כבר חיה מ 2008. למדתי בארץ ובסין והחלטתי להתמקד בקליניקה בטיפול והעצמה של נשים.
במהלך השנים טיפלתי במאות של לקוחות שעברו בקליניקה ואני נוכחת לראות את היכולת של הרפואה הסינית לסייע בפתרון בעיות בריאותיות פשוטות ומורכבות. 

המשימה שלי היא ליצור פתרון הוליסטי אינטגרטיבי שמהווה חיבור בין רפואה מערבית ורפואה סינית, מבלי שיהיה הצורך לבחור ביניהן. אני מוצאת שהדרך הכי מהירה ואפקטיבית לפתרון, כוללת התייחסות לכל הרבדים של הבעיה, פיסית, מנטלית ורגשית וזו נק' ההנחה שלי כשאני ניגשת לפתור בעיות בקליניקה. 

"

נשים שעברו את התהליך בקליניקה מספרות:

?

שאלות נפוצות

 לאוו דווקא. כל עוד אורח החיים שלך מתאים ואת מיישמת את הנחיות הטיפול, זה מספיק. גם עם  סקפטיות ניתן להגיע לתוצאות.

שחלות פוליציסטיות הן לא מחלה ולא נולדים איתן .זהו סינדרום שמבטא חוסר איזון. יש אמנם מרכיב גנטי לתסמונת אבל עם אורח חיים נכון הוא לא חייב להתבטא. אצל 80 אחוזים מהנשים הסינדרום הזה יכול להתאזן. 

 לא. המטרה היא שהמערכות בגוף יחזרו למצב תקין. יכול להיות שיש לך נטיה לסבול מהענין אבל עם אורח חיים מתאים תוכלי לשלוט במצב. את רק צריכה ללמוד איך להטמיע את זה בחיים שלך.

הדיקור אינו כואב. כאשר משתמשים במחט בגודל המתאים ומיומנות הדיקור היא גבוהה, אין סיבה שזה יכאב. לפעמים יש תחושה של זרם קל, עקצוץ או נימול ברגע החדרת המחט שעוברת כעבור כמה שניות. השכיבה עם המחטים היא מהנה ומרגיעה.

השאירי לי פרטים כאן ונתאם שיחה

שיחה טלפונית