היום אני רוצה לדבר קצת על מיגרנה וגם לתת טיפ קטן איך ניתן להעביר אותה ברוב הפעמים. אז ככה מהנסיון שלי ניתן לחלק מיגרנה ל3 סוגים.

הסוג הראשון של המיגרנה הוא קשה יותר ויש לו אלמנטים תורשתיים. זו מיגרנה שמאופיינת בתחושה בלתי נסבלת שהגיע סוף העולם, בחילות, הקאות רגישות מאד גדולה לריחות, אור וכולי זה הסוג הקשוח יחסית שגם יהיה קצת יותר מאתגר לטיפול ועיקר העבודה שלנו היא הפחתת עוצמת הכאב ותדירות הופעת המיגרנה.
הסוג השני מאופיין בכאב ראש מתחי כזה שבדרך כלל מתחיל מהגב והעורף וקורה הרבה פעמים כשהגב תפוס. זו סוג המיגרנה שניתן לעצור אותה הרבה פעמים אם מטפלים בגורם שמעורר אותה לדוגמה טיפול בגב או בעורף שימנע מהמיגרנה להמשיך לטפס ולהתפתח לכדי כאב ממש.

הסוג השלישי של המיגרנה מקורו בכלל בהתייבשות זה מצב שאנחנו אפילו לא שמים לב אליו וקורה הרבה סתם כי אנחנו בשמש יום חם הרבה עבודה ולא קשובים לעד כמה אנחנו צמאים זאת אומרת לא שותים מספיק.

הטיפ שלי היום מתיחס דווקא לסוג המיגרנה השלישי זה שמקורו בהתייבשות והוא מאד פשוט ויעיל הרבה מטופלות שלי מדווחות שזה עוזר להן, כמעט כמו קסם!

מה עושים? מערבבים חצי כפית מלח בכוס מים ושותים!

פשוט להכנה אולי קצת קשה לביצוע אבל שווה לנסות מקסימום זה יצליח! ממליצה להשתמש במלח ים אטלנטי איכותי.

אם מעניין אתכן איך זה בדיוק עובד אז כמו שציינתי קודם יש כל מיני סיבות להופעת מיגרנה הרבה מהמיגרנות מקורן בהתייבשות וגם אם נשתה כמות גדולה של מים זה לא בהכרח יעזור.
למה בעצם? כי מה שקורה זה שבמצב התייבשות מופר האיזון של האלקטרוליטים בגוף אלקטרוליטים זה אומר חומרים חיוניים שהגוף צריך ולכן צריך להחזיר את אותו האיזון כדי שנרגיש טוב.

המלח מכיל הרבה מאד מאותם חומרים חיוניים ולכן שתיה של חצי כפית בכוס מים תשפיע הרבה פעמים על אותו המאזן לטובה.
אתן מוזמנות לנסות ולספר לי איך היה.

2 תגובות

 1. איך היית מייעצת לטפל בסוג הראשון של המיגרנה? מהי כמות המלח והמילון המומלצת?

  1. הי טלי, הסוג התורשתי קצת יותר עקשן וקשה לטיפול. הטיפול דרך דיקור וצמחי מרפא עוזר בעיקר בהפחתת התדירות ועוצמת ההתקפים. אינני יודעת האם את נוטלת גלולות אבל כדאי לציין שגם גלולות מהוות הרבה פעמים גורם שמשפיע על הופעת מיגרנות.
   לגבי המי מלח, המינון המומלץ הוא חצי כפית מלח לכוס מים.
   מוזמנת להמשך יעוץ בפרטי.
   0543122132
   https://www.facebook.com/Tmura4u/?ref=br_rs

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *