ברוכה הבאה לקליניקת תמורה.

צפי בסרטון בן 2 דקות וקצת על בחילות בהריון ועל 4 דרכים טבעיות להקל על הבחילה, מאת חני חובל.

קליניקת תמורה - טופס ליצירת קשר

לא יכולה לצפות בסרטון כרגע?

הנה תקציר שלו ועוד כמה תובנות.

הסיפור של ההריון ברפואה הסינית

רפואה סינית הינה מינוח המגדיר קשת רחבה של פרקטיקות רפואיות, המבוססות על רעיון תיאורטי משותף שנעשה בהם שימוש בסין, במשך למעלה מ- 2000 שנים.
הרעיון התיאורטי אומר שהאדם מהווה חלק אינטגרלי מהטבע ולכן תלוי בשינויים שהטבע עובר ולכן ישנה משמעות גדולה למעבר בין עונות השנה, מחזור היום והלילה ועוד.
סינרגיה משותפת בין הטבע לאדם תביא את הגוף והנפש שלנו למצב מאוזן = גוף בריא.
מחלה המתבטאת באופן פיזיולוגי או נפשי, מהווה הפרעה לאותה סינרגיה אליה אנו שואפים, ומאותתת לנו שהופר האיזון ושעלינו לטפל בעצמנו ולהשיבו.
בתהליך הטיפול נאפיין את המקור לבעיה העולה מתלונתך, באמצעות תשאול מפורט, הסתכלות על הלשון, מישוש הדופק ומסלולי המרידיאנים.
אפיון כל אלו יאפשרו לנו הבנה מעמיקה לגבי מצב המערכות השונות בגוף, איזו מהן אינה תקינה ודורשת טיפול.
בחילות בהריון.
בחילות בהריון יכולות להתפרס על פני ההריון כולו זאת אומרת בשלושת הטרימסטרים אבל בדר"כ מאופיינת אצל הרבה נשים דווקא בטרימסטר הראשון סביב שבועות 6 עד 13 פחות או יותר.
הבחילות יכולות להיות מינוריות או קשות מאד מה שפוגע באופן משמעותי באיכות החיים וסדר היום.
חשוב לציין שבחילות בטרימסטר הראשון הן סימן חיובי להריון בריא למרות חוסר הנוחות.
לפני שניגשים לכדור פראמין או דקלקטין יש כמה דרכים טבעיות בהן ניתן להקל על הבחילה:
1. פחמימה על הבוקר – כשמתעוררים בבוקר מומלץ להכניס לפה פחמימה כלשהי מיד לפני שהבחילה מתחילה להתפתח. זה בדרך כלל מצליח לבלום אותה מלהתעורר.
2. חליטה של שורש ג'ינג'ר – לאורך ההתקף ואפילו לפניו. החריפות של הג'ינגר מרגיעה את הקיבה ומונעת מהבחילה לעלות מעלה.
3. "דיקור בית" – לחיצה ועיסוי של נקודת דיקור חשובה, 3 אצבעות מפרק כף היד בין הגידים. הנקודה נמצאת בין היתר בשימוש לבחילות הריון וכמה דקות של עיסוי יכולים לעזור.
4. לתגבר מזונות עם מלח – הטעם המלוח שייך ברפואה הסינית לכליות שלהן תפקיד נכבד ביצירה של הריון ולכן הן זקוקות לחיזוק בתקופה הזו. בייגלה או קרקר מלוח יכול להיות פתרון טוב להתקפי בחילות גם מבחינת המרקם שהוא קראנצ'י ויותר עושה חשק לאכול וגם הטעם.
חשוב לאורך התקופה להקפיד על שתיה של נוזלים ואוכל יחסית בריא עד כמה שניתן יוגורט, ירקות, ביצה. לא לשכח לספק לגוף את הויטמינים והמינרלים שהוא צריך למרות שלא כל כך מתחשק.

אם יש לכן שאלה בנושא אתן כמובן מוזמנות ליצור איתי קשר!

קליניקת תמורה - טופס ליצירת קשר

רוצה להכיר אותי קצת יותר?

הנה תקציר הפרקים הקודמים...

הסיפור של חני חובל

חני חובל מטפלת בנשים באמצעות הרפואה הסינית כבר שבע שנים.
את השכלתה רכשה חני בכמה מן המוסדות המובילים בתחום, בארץ ובחו“ל.
לאחר סיום השירות הלאומי החלה חני בלימודי הכנה לרפואה מערבית במרכז Medical Doctor International Academy בהנהלת ד“ר משה כהן, שם ביססה את היכרותה עם הרפואה הקונבנציונלית אך בחרה להמשיך דווקא ללימודי רפואה סינית במוסד המוביל בתחומו בארץ – מכללת רידמן, בתוכנית לימודים הנמשכת ארבע שנים.

עם סיום לימודיה בהצטיינות בארץ, יצאה חני להתמחות בסין, שם למדה תקופה נוספת באחת מהאוניברסיטאות המובילות בסין לרפואה סינית – Chengdu University of TCM Chengdu, China ואף התלוותה לרופאים בבית החולים האוניברסיטאי בצ‘נגדו, שם בחרה את ההתמחות שלה במחלקה הגניקולוגית.
בנוסף ללימודים באוניברסיטה הסינית, ביצעה חני תקופת סטאז‘ בביג'ינג אצל אחד מחשובי המטפלים ברפואה סינית, Dr. Wang Ju-Yi ועבדה תחתיו בקליניקה, כמה שנים לפני מותו. כיום, מוסד בינלאומי גדול ממשיך להפיץ את תורתו ומטפלים רבים בארץ ובעולם מתבססים על התיאוריות שהגה.

לאחר ההתמחות הקימה חני את קליניקת תמורה במטרה לתת מענה הוליסטי, לנשים הנמצאות בתהליך של שינוי אישי המייצר חוסר איזון בהיבטים שונים בחייהן, תוך שימוש בכלים מהרפוא הסינית ובהתבסס על האבחון ברפואה המסורתית הסינית וההבנה של חיבור בין גוף ונפש.
במהלך השנים צברה חני ניסיון קליני רב בטיפול ובמציאת פתרון למגוון רחב של בעיות רפואיות ובייחוד בעיות גניקולוגיות ונשיות.
את הניסיון הקליני צברה חני הן בקליניקה הפרטית והן כמטפלת בקופות החולים כללית ומכבי ובמחלקה השיקומית בבית החולים איכילוב בתל אביב.
במקביל המשיכה להשתלם בלימודי הרפואה הסינית וביצעה סטאז‘ נוסף אצל מר שון גודמן, מרצה מפורסם בארץ, אצלו למדה קורסים מתקדמים למטפלים מוסמכים.
השתלמות נוספת בגניקולוגיה בראי הרפואה הסינית ביצעה חני אצל גב' קרן זליכה.
השתלמות מיוחדת בצמחי מרפא סיניים עשתה חני אצל גב' הלה יפה, שם התאהבה בנושא וכיום היא חברה בצוות המנהל את המרכז ללימודים מתקדמים של צמחי מרפא למטפלים מוסמכים – 'שאנג חאן לון'.
בנוסף – חני מטפלת בדיקור סיני בקופת חולים 'כללית' בתל אביב ומנהלת את הקליניקה הפרטית 'תמורה – רפואה סינית לנשים במרכז תל אביב'.

בואי נעבור את התקופה הזו יחד!

השאירי כאן פרטים ואצור איתך קשר.

קליניקת תמורה - טופס ליצירת קשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *